Varusteina nahkasisusta, sähkökattoluukku, ja manuaalinen ilmastointi.
Autohan on kokenut melkolailla huonon kohtalon joutuessaan jossain vaiheessa autoista mitään ymmärtämättömän hoivaan. Virityksiä löytyy sieltä täältä, ja paljon.
Tehtyä:
Takakontin luukku ja takakonttiin menevä johtosarja uusittu kokonaan, samalla valojen pohjat ja kontin verhoiluiden päivitys facelift malliin.
Releitä laiteltu useempia, joku repinyt joskus irti. Nyt jopa pyyhkimet yms tarpeelliset toimii.
Vielä olisi hakusessa ilmastoinnin rele, sekä ilmastoinnin kytkimelle tuleva liitin.
Keulaan tehty kanssa johtosarjaa jonkun verran uusiksi, myös perus service osat tuli hommailtua, jakopää ei plussaksi taida rallatella, olevinaan paikallistin sen tuohon moniurahihnan rullaan. Minkäs kokonen laakeri sinne varmasti nyt meni?
Etuvalot vaihdettu myöskin orkkiksiin, tosin h4 mallisiin.
Korissa ja sisustuksessakin toitä hiukan riittää, korissa kylläkin reippaasti enempi.
Tullaan tekemään:
Joku on joskus vaihtanut helmapellit, tyyliin uusi pelti vanhan päälle, joten nekin menee uusiksi.
Vanteet ja alusta, keulilla jotkut säädettävät, takana ilmeisesti jotkut kuormamalliset.
Vaihtunevat H&R coilisarjaan josko jostain saisi selville takatolppien öljymäärän.
Vanteiksi valikoin 3sdm 0.05, koossa 16x8 ja 16x9.
Ovien johtosarjatkin on nyt sama fiksailla, kerta ovet muutenkin joutuu irrottamaan.
Abs-jarruissa myöskin vikaa, josko selviäisi antureiden vaihdolla kunhan kerkeän koodit lukemaan, ennen sitä on väsättävä tuosta 2x2 diagnoosiliitännästä obd mallinen.
Ja kuviin:



