Murheenkryyniin tuli taas uusi ominaisuus:
Kävin säästämässä kyläkaupassa ja matkalla Caddy hyytyi moottorijarrutuksessa liikenneympyrään. Oireena oli vain kierrosten hyytyminen ja lopulta moottorin sammuminen.
Auto lähti startaessa heti uudestaan käyntiin, hieman kuitenkin täristen. Ja kaupassa käynnin jälkeen lähti hienosti käyntiin.
Kotia kohti tullessa yritti tehdä samaa uudestaan mutta näköjään auttoi kun antaa kaasua ja taas mentiin niinkuin ei mitään olisi tapahtunut.
Olisiko arvauksia/ehdotuksia mistä voisin vikaa lähteä metsästämään?
Jotenkin itsestä tuntuisi (toivoisin...) että vetäisi jostain ilmaa polttoainelinjaan mutta auttaako tuollaiseen ongelmaan kaasun painaminen?
Suodatin on vaihdettu n 8kk sitten ja pumpulle menevässä linjastossa näkyy ilmakuplia mutta niin muistaakseni on aina, myös vanhalla Caddyllä, näkynyt.
Huomenna kokeilen tankata ja katson mitä siitä tykkää. Pitää myös etsiä uusi suodatin jos sen vaihdolla asia paranisi.
Caddy hyytyy
Valvoja: ffp jäsenet
-
- -
- Viestit: 74
- Liittynyt: 8.8.2007 10:39
Palaa sivulle “Tekniikka - Diesel”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 14 vierailijaa