Apukuskin puoleinen oviverhoilu pitäisi saada irroitettua kun sähkölasia nostaa tai laskee niin pitää melko ilkeää rahinaa, ihan kuin joku raapisi lasin pintaa!?
En viitsi lähteä repimään irti kun en ole ihan varma kiinnikkeistä..onko vastaavia ongelmia?
golf3 oviverhoilun irroitus..
Valvoja: ffp jäsenet
Ovipahvista lähtee sen kahvan päältä muovi pois ihan jollain ruuvimeisselillä tms. tylpällä esineellä kampeamalla ja sen alta paljastuu kaksi ruuvia jotka pitää irrottaa. Muuten pahvi onkin muovisilla klipsuilla kiinni joten vetämällä lähtee, saattaa olla piukassa mutta kyllä se sieltä tulee. Alkuun voi vähän avittaa jollain meisselillä sieltä lukkonupin vierestä yläkulmasta. Tai näin ainakin ite oon niitä irrottanu :)
Ensin tosiaan noi kahvan muovit pois. Kannattaa kuitenkin olla varovainen kun repii pahvia pois, jotta kiinnikkeet eivät rikkoonnu. Ennen vetoa tsekkaa alhaalta päin kiinnikkeiden sijainnin ja vetää sitten molemmin käsin kiinnikkeiden molemmilta puolilta. Autotarvikeliikkeistä saa myös tähän tarkoitukseen sopivia työkaluja.
Viimeksi muokannut Olli, 1.5.2007 10:10. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
http://fishtrap.no-ip.com/golf3/takaovi/
Tuossa jotain kuvia takaoven irroituksesta (ja korjauksesta). Itsellä osa kiinikkeistä irtosi pahvista ja liimailin ne sitten takaisin.
Tuossa jotain kuvia takaoven irroituksesta (ja korjauksesta). Itsellä osa kiinikkeistä irtosi pahvista ja liimailin ne sitten takaisin.
Palaa sivulle “Tekniikka - Bensa”
Paikallaolijat
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 20 vierailijaa