Laitetaas nyt tänne vähän juttua kinneristä. "auto" tuli mulle 09 syksyllä ja oli ja on vieläkin suurin piirtein vakio. 1.4 tdi Princeton malli kyseessä. Hetken auton omistuksen jälkeen totesin että eihän tuota riisseliä saa ikinä lämpimäksi, joten webasto oli autossa kiinni ensimmäisen -20 pakkaspäivän jälkeen. :) Myös lastu laitettiin melkein heti auton saapumisen jälkeen.. ennen oli n. 75hv / 190nm, nyt 95hv / 240nm.
Eipä aikaakaan kun täytyi tuotakin alkaa tuunaamaan ja tuli saksasta ostettua bbs rm 15x8.5" pallerot. Ja niihin venyteltiin 195 kummit, jotka menivät helposti paikalleen.. (odotin jotain ongelmia) Nähtäväksi jää miten nämä pullonkorkit autoon sopivat.
Vielä pitäis etsiskellä kw:n variante 1 alusta jostain niin saadaan pikkupaskiainen tonttiin. Eipä muuta vielä tällä erää. Kyllä tämäkin projekti vielä hanskasta lähtee. Informoidaan jatkossa lisää ja otetaan kesän/kevään koittaessa parempia kuvia. :)

Ja tietysti parit fiilistelyt:


Täytyhän pullonkorkeistakin parit kuvat räpsäistä kun renkaat niihin saatiin kiinni:



Hyvinhän pieneenkin autoon mahtuu koko setti:
