Katuautokisat Suomessa 2007 ?

Yleiset ei-autoaiheiset jutustelut, kuten tietokoneet, muurahaisten karkoitukset ja muut :)

Valvoja: ffp jäsenet

mhe
-
Viestit: 83
Liittynyt: 10.9.2003 6:36

Katuautokisat Suomessa 2007 ?

ViestiKirjoittaja mhe » 3.2.2007 18:33

Eli copypastena Sunrise Cruisersien keskustelupalstalta:


Tiedote:

West Coast Street Cup ja Salon Burnout Party

Paljon on käyty keskustelua tämän vuoden tulevista kisoista ja lisensseistä, joten on aika kertoa missä menemme "pikkukisojen" kilpailujärjestäjien kannalta. Tilanne on se, ettemme ole päässeet yhteisymmärrykseen alamme kattojärjestöjen kanssa, heidän ehdottamistaan muutoksista Street Race-kilpailujen järjestämisestä vuonna 2007. Suurimmat erimielisyydet ovat kilpailuluvassa ja sen hinnassa, korotetuissa lisenssimaksuissa ja lisäksi näiden mukana tulleissa lisäehdoissa.

Kilpailujärjestäjinä näemme, että meille ehdotetut muutokset nostavat työn määrää ja aiheuttavat kustannusten nousua järjestäjille ja lisäävät kustannuksia kilpailijoille. Näiden asioiden pelkäämme vähentävän osallistujien määrää ja loppu taitaakin olla selvä.

Pahimmillaan tämä tarkoittaa sitä, ettei West Coast Street Cupia, eikä Salon Burnout Partya jatketa aikaisempien vuosien tavalla.

Kirvestä ei ole vielä heitetty kaivoon, vaan mietintää käydään Street-kilpailujen järjestäjien kesken, erilaisten ratkaisujen löytämiseksi.

West Coast Street Cupin ja Burnout Partyn järjestäjien puolesta

T:Pekka


Lisää keskustelua
http://www.sunrisecruisers.com/smf/index.php?topic=80.0
http://www.overdrive.fi/forum/viewtopic ... 779#804779

Edit:
Burnout Party on kalenterissa Overdrivellä !

mhe
-
Viestit: 83
Liittynyt: 10.9.2003 6:36

ViestiKirjoittaja mhe » 1.3.2007 11:51


Lehtilä
ffp jäsen
Viestit: 5032
Liittynyt: 17.7.2003 23:35

ViestiKirjoittaja Lehtilä » 1.3.2007 18:35

Eikö tuommoisia kilpailuja voida sitten järjestää ilman kaiken maailman vtun kattojärjestöjä?

mhe
-
Viestit: 83
Liittynyt: 10.9.2003 6:36

ViestiKirjoittaja mhe » 2.3.2007 7:41

Voidaan varmaan järjestää, mutta kattojärjestön lisenssin omaavat kuljettajat voivat joutua sanktioiden alasiksi (Kattojärjestön taholta).


Palaa sivulle “Yleinen - muut aiheet”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 18 vierailijaa