golf mk3 penkinlämmittimien johdot.

Kaikki auton sisustaan ja autohifiin liittyvät aiheet.

Valvoja: ffp jäsenet

sippis
-
Viestit: 11
Liittynyt: 15.5.2007 21:54

golf mk3 penkinlämmittimien johdot.

ViestiKirjoittaja sippis » 13.2.2010 1:27

Tulipa ostettua tuonti golffi jossa ei ole persistorin lämmittimiä. Ajatuksena olis vaihtaa noitten saunajakkaroiden tilalle gti/vr6 jakkarat lämmityksellä ja kysymys kuuluukin:

Onko autossa jossain valmiina liittimet penkkien lämmitykselle ja lämmitysnamiskoille vai joutuuko vetäämään uudet? Ja jos piuhat on niin mistä hakea?!

Tuskin noita on aikanaan tehty sadalla erillaisella johtohässäkällä kun varmaan mukavampi tehdä samanlaiset johdotukset kaikkiin....kai.

Mikhauta
-
Viestit: 3845
Liittynyt: 23.7.2003 10:18

ViestiKirjoittaja Mikhauta » 13.2.2010 7:42

Tuskin siellä on valmiita johtoja, eli penkkien lisäksi joudut ostamaan kytkimet ja johtosarjan. Kytkimet voi löytyä esim. tämän foorumin myyntipuolelta ja johtosarja löytyy esim. tuosta

lukkari
-
Viestit: 5982
Liittynyt: 25.3.2004 18:20
Viesti:

ViestiKirjoittaja lukkari » 13.2.2010 9:16

Tuohon vielä penkin alle tulevat releet, jotka ovat varaosana kalliit, mutta toki käytettynä löytyy. Aika moinen askartelu noissa on joka tapauksessa ja voi käydä niinkin, että (suurella todennäköisyydellä) autoon hankitun penkkisarjan lämppäri ei olekaan kunnossa.
BTDT, enemmän toimimattomia kuin toimivia vag-penkinlämmittimiä tavanneena.


Palaa sivulle “Sisusta & Autohifi”

Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 19 vierailijaa